ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15275184
*
nr 1527 5184
Spegel
Karl Johanstil, 1920-tal, intarsia, 120x51 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 mars 2023
kl 20:58:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 17:00:49
1
350 kr
10/3 18:41:39
2
500 kr
13/3 20:05:35
3
500 kr
13/3 20:05:35
2
500 kr (Budbetjänt)
13/3 20:06:08
3
600 kr
13/3 20:14:46
2
Vinnande bud
13/3 20:53:05
3
800 kr
13/3 20:53:05
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia karl johanstil spegel speglar träinläggningar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1527 5184
Spegel
Karl Johanstil, 1920-tal, intarsia, 120x51 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 17:00:49 | 1 | 350 kr |
10/3 18:41:39 | 2 | 500 kr |
13/3 20:05:35 | 3 | 500 kr |
13/3 20:05:35 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
13/3 20:06:08 | 3 | 600 kr |
13/3 20:14:46 | 2 | Vinnande bud |
13/3 20:53:05 | 3 | 800 kr |
13/3 20:53:05 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia karl johanstil spegel speglar träinläggningar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14